Praca zdalna na stałe - jak przygotować firmę na wdrożenie nowelizacji Kodeksu Pracy

BEZPŁATNY WEBINAR

KIEDY: 28.06.2022, godz. 10.00-11.00, platforma LiveWebinar

POCZĄTEK ZA:

dni
godzin
minut
sekund

Oczekiwana od dawna nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadzająca na stałe pracę zdalną została skierowana do Sejmu. Przepisy te mają wejść w życie w dwa tygodnie od daty ogłoszenia, co oznacza istotne skrócenie tzw. vacatio legis i tym samym konieczność pilnego przygotowania się  pracodawców do wdrożenia pracy zdalnej wedle nowych regulacji. Dla większości firm i działów HR będzie to oznaczało konieczności pilnego opracowania regulaminów pracy zdalnej lub przygotowania projektów porozumień ze związkami zawodowym.

O webinarze

 
Czas elastycznego i praktycznie bezkosztowego polecenia pracy zdalnej przez pracodawców na podstawie tzw. przepisów anty – covidowych  zbliża się do końca.  Proponowany Webinar pomoże Państwu przygotować się do wdrożenie pracy zdalnej na gruncie prawa zakładowego, a w szczególności  pozwoli:

- ustalić w jakim trybie będzie możliwe i efektywne  wprowadzenie pracy zdalnej w danej firmie,

 - prawidłowo i bez dyskryminacji  określić grupy zawodowe dla  których będzie wprowadzana praca zdalna,

-  ustalić zasady obowiązkowego pokrywania przez pracodawcę kosztów energii elektrycznej oraz usług telekomunikacyjnych niezbędnych do wykonywania przez pracownika pracy zdalnej.


Dodatkowo zostanie omówiona tzw.  incydentalna praca zdalna.
Nie czekaj  na ostatnią  chwilę, pewne kwestie  przy wdrożeniu pracy zdalnej wedle nowych przepisów wymagają przemyślnych decyzji biznesowych i finansowych już dzisiaj.

Skutecznie wspieramy działy HR, Kadr i Płac

Szanowni Państwo,
​​​​​​​serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium „Praca zdalna na stałe - jak przygotować firmę na wdrożenie nowelizacji Kodeksu pracy” organizowanym przez Seka S.A.

​​​​​​​Nasza firma ma ponad 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu specjalistycznej wiedzy i informacji wspierając profesjonalistów w ich codziennej pracy. W celu zagwarantowania najwyższej jakości świadczonych przez naszą firmę usług do realizacji poszczególnych projektów szkoleniowych rekomendujemy najlepszych specjalistów, posiadających odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz dydaktyczne.

Dlaczego warto?

Przystępnie podana wiedza

Aktualne
zagadnienia

Doświadczony trener

Masz pytania? Potrzebujesz szkolenia zamkniętego?
​​​​​​​Skontaktuj się z nami

Odpowiem na wszelkie twoje pytania:
Jowita Walicka
​​​​​​​tel. 786 813 649 | e-mail: jowita.walicka@seka.pl
​​​​​​​

Prowadzący:

Robert Maliszewski

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu. Ekspert  prawa pracy, z ponad  dwudziestoletnim  doświadczeniem  w zakresie doradztwa dla pracodawców, obejmującego miedzy innymi  wdrażanie nowych systemów wynagradzania, tworzenie zakładowych źródeł prawa pracy oraz restrukturyzację zatrudnienia oraz problematykę czasu pracy. Doradca w procesie  tworzenia bezpiecznych dla pracodawców relacji ze związki zawodowymi, w tym w zakresie  negocjacji oraz przy rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Konsultant Konfederacji Pracodawców „Lewiatan” w zakresie opiniowania i tworzenia projektów zmian w obszarze prawa pracy. Jako ekspert brał udział  w posiedzeniach komisji sejmowych ds. reformy prawa pracy oraz w obradach Komisji Trójstronnej.
Od 2019 r.  powołany na członka Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy Województwa Mazowieckiego.
W latach 2002-2004 wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie na kierunkach: „podyplomowe prawo pracy” oraz „zarządzanie personelem”.
Od piętnastu lat  prowadzi  również inne  kursy  i seminaria z  tematyki prawa pracy.  Uznany prelegent na Konwentach HR organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, oraz na Ogólnopolskim Forum Prawa Pracy.
Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy,  Współautor  poradnika „Regulaminy w prawie pracy - po nowelizacji” oraz analizy prawnej do opracowania „Niestandardowe formy zatrudniania” w ramach projektu badawczego zrealizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Personelem w Warszawie  oraz MillwardBrown SMG/KRC